Škrdlovická pohádková bitva

Pro potěšení i pobavení jsme uspořádali první ročník Škrdlovické pohádky.

Ve spolupráce s Mělnickými rytíři a hotelu u Hrocha

Další ročník se uskuteční v roce 2016

Toto je realizační tým a pod naše první zvadlo na tuto bitvu

 

                                                                                                                                
 

Napsal o Nás Deník. CZ

Středověká pohádková bitva pobavila v sobotu tisíce diváků

Škrdlovice - Velkolepá pohádková bitva se šťastným koncem - osvobozením zajaté princezny - se strhla v sobotu ve Škrdlovicích. Celodenní zábava přilákala na škrdlovické „bojiště" 2200 návštěvníků.

Více než dva tisíce lidí sledovalo ve Škrdlovicích boj šermířů o vysvobození princezny z černokněžníkovy tvrze.Autor: Deník/Martina Lorencová

Boj o princeznu Ibalginu, jež se měla stát chotí prince Bolehlava, ale zajal ji zlý černokněžník a věznil ji ve své tvrzi, byla hlavním bodem programu škrdlovické akce. „Děti jsou u vytržení, ale skvěle se bavíme všichni. Bitva byla samozřejmě bezvadná, ale i ostatní program je moc fajn," řekla Martina Svozilová z Brna.

Bitva doprovázená pyrotechnickými efekty ale nebyla jediným lákadlem škrdlovického programu. Návštěvníci si také mohlinakoupit na jarmarku, dát si středověkou placku s povidly, poslechnout si dobovou hudbu nebo zhlédnout vystoupení kouzelníka. „Já tedy nákupům u stánků moc nedám, ale je to tady super, byl to příjemně strávený den. Maličko sprchlo, ale to nám náladu nemohlo zkazit," podělil se o dojmy Karel Pospíchal.

„Celkem tady vystoupilo kolem devadesáti účinkujících, a všichni byli skvělí, den se krásně vydařil, vše se odehrávalo v naprosté pohodě," řekl za pořadatele Karel Švanda ze Škrdlovic, který akci „spunktoval".

Pochvaloval si i návštěvu, která byla prý pro pořadatele příjemným překvapením. „Diváci byli úžasní, a bylo jich jednou tolik, než jsme čekali," dodal. Za dva roky by chtěl podobnou bitvu ve Škrdlovicích uspořádat opět. "Už jsme dokonce mluvili o scénáři," doplnil ještě Švanda. Další bitva by měla mít nový scénář, opět pohádkový, a pořadatelé by rádi angažovali ještě více účinkujících a pro diváky přichystali propracovanější „hlediště".

Další foto z bitvy na

 https://jraz.rajce.idnes.cz/Skrdlovice_2014_-_Draco_Ardens/